INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
10 gjërat që nuk i dinit për yllin e muzikës, Shakirën. Nuk jua merr mendja!

10 gjërat që nuk i dinit për yllin e muzikës, Shakirën. Nuk jua merr mendja!

Publikuar më: 12:02 27-09-2018
Personazhi i radhës është ylli i muzikës, Shakira me famë internacionale.
Sipas intv.al ja disa prej gjërave që ndoshta nuk i dinit për të:
 
1. Babai i saj është libanez, ndërsa nëna e saj është spanjolle-italiane. 
 
2. Emri i plotë është Shakira Isabel Mebarak Ripoll .
 
3. Shakira është arabisht dhe do të thotë:"mirënjohës" ose "plot hijeshi".
 
4. Gjyshja e saj libaneze i mësoi asaj artin e “Belly Dancing
kështu që ajo të ndihej edhe më krenare për  rrënjët e Lindjes së Mesme.
 
5. Shakira nuk pi alkool, kafe, madje as nuk konsumon duhan.
 
6.  Ajo nuk ka asnjë tatuazh në trupin e saj.
 
7. Shakira filloi të takonte djalin e presidentit të atëhershëm të Argjentinës, Antonio de la Rua në vitin 2000. Megjithatë, në vitin 2011, pas 11 vitesh së bashku, çifti njoftoi planet e tyre për t'u ndarë.
 
8. Shakira, sipas intv.al është artistja  kolumbiane qe ka shitur më shumë albume , 60 milion kopje.
 
9. Shakira zbuloi në mars 2011 se ajo është në një marrëdhënie me futbollistin spanjoll Gerard Pique, i cili është dhjetë vjet i vogël.
 
10. Ajo zotëron shtëpi në Bahamas, Miami, Barranquilla(Kolumbi) dhe Barcelonë, Spanjë
Burimi: Boomsbeat
Përshtati: Anisa Bega
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0037169456481934
    array(1) { ["section"]=> string(79) "10-gjerat-qe-nuk-i-dinit-per-yllin-e-muzikes-shakiren-nuk-jua-merr-mendja-73170" }