INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
10 gjëra që çiftet e lumtura bëjnë para se të shkojnë në shtrat [FOTO]

10 gjëra që çiftet e lumtura bëjnë para se të shkojnë në shtrat [FOTO]

Publikuar më: 22:17 07-11-2017

Është shumë e rëndësishme të kaloni kohë me partnerin tuaj para se të shkoni të flini. Nuk ka rëndësi sesa, 1 orë apo qoftë edhe disa minuta. Rëndësi ka që të jeni ju të dy duke biseduar apo të shpërndani dashuri mes jush.

1.) Bëjini telefonat tuaj në “silent mode” dhe largojini nga ju

15882260-2312260-366063-0-1501489336-1501489344-650-1-1501489344-650-624ef94d07-1504723106.jpg

 

2.) Harrojini punët gjatë kësaj kohe

15882310-9782960-couple_2_F-0-1504560484-1504560629-0-1504627699-0-1504682171-1504682183-650-1-1504682183-650-624ef94d07-1504723106.jpg

 

3.) Shkoni në shtrat në të njëjtën kohë

15882360-2312360-366063-12-0-1501488792-1501489354-650-1-1501489354-650-624ef94d07-1504723106.jpg

 

4.) Ndiqni një rutinë

15882410-2284110-366063-3-0-1501482008-1501482017-650-1-1501482017-650-624ef94d07-1504723106.jpg

 

5.) Bëni një bisedë “heart to heart”

15882460-5400960-366063-4-0-1501482802-0-1502831529-0-1502858812-1502858814-650-1-1502858814-650-624ef94d07-1504723106.jpg

 

6.) Mos bëni debate dhe mos hapni biseda që ju çojnë drejt një zënke

15882510-5401060-366063-5-0-1501486214-0-1502831560-0-1502858984-1502858990-650-1-1502858990-650-624ef94d07-1504723106.jpg

 

7.) Nëse keni femijë, nuk duhet të qëndrojnë në dhomën tuaj me ju dhe këshillohet nga psikologët vetëm kur ata kanë makthe

15882560-5401160-366063-6-0-1501486635-0-1502831574-0-1502859065-1502859068-650-1-1502859068-650-624ef94d07-1504723106.jpg

 

8.) Mos ndani shtratin tuaj me kafshët shtepiake

15882610-5401260-366063-7-0-1501486884-0-1502831590-0-1502859110-1502859112-650-1-1502859112-650-624ef94d07-1504723106.jpg

 

9.) Mos konsumoni cigare dhe alkool në dhomen tuaj

15882660-5401360-366063-9-0-1501487302-0-1502831626-0-1502859163-1502859165-650-1-1502859165-650-624ef94d07-1504723106.jpg

 

10.) Mos harroni përqafime dhe puthjet.

15882760-5400860-366063-11-0-1501488112-0-1502831655-0-1502858762-1502858764-650-1-1502858764-650-624ef94d07-1504723106.jpg

 

Bonus:

Edhe pse realiteti është shumë ndryshe dhe shumë prej këtyre 10 gjërave janë ndryshe dhe nuk zbatohen./intv.al/

15882810-9591610-63-0-1504611680-1504611684-650-1-1504611684-650-c5a16e98c5-1504723106.jpg

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.000885009765625
    array(1) { ["section"]=> string(74) "10-gjera-qe-ciftet-e-lumtura-bejne-para-se-te-shkojne-ne-shtrat-foto-41285" }